Uczestniczymy w ciekawym projekcie  edukacyjnym Fundacji Dzieci Pienin z Krościenka. Jest on skierowany do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gmin Krościenko, Szczawnica, Czorsztyn, Ochotnica Dolna i Łapsze Niżne. Nosi nazwę "Historia i kultura żydowska jako element wielokulturowości regionu".
Uczniowie biorą udział w wycieczkach, warsztatach, koncertach, spektaklach, wykładach i wystawach.
Istotnym elementem programu jest wykonanie przez grupę uczniów zaangażowanych w projekt pracy badawczej dotyczącej śladów historii i kultury żydowskiej na naszym terenie.
Reprezentacja gimnazjum w Maniowach (uczniowie klas IIA I IIB):
Justyna Moskała
Kasia Bukowska
Asia Jarosz
Dorota Złydaszyk
Karol Krzysik
Łukasz Kopytko
Miłosz Wojtaszek
Pod opieką Małgorzaty Kunstman i Anny Tkaczyk.

Dotychczas (w listopadzie) wzięliśmy udział w warsztatach przybliżających najistotniejsze elementy kultury, religii i historii Żydów, oglądnęliśmy wystawę fotografii w muzeum GALICJA i w towarzystwie bardzo ciekawie opowiadającej przewodniczki zwiedziliśmy krakowski Kazimierz.

W styczniu obchodzimy Dzień Dialogu z Judaizmem. Wszystkie klasy przygotowały z tej okazji gazetki tematyczne.

Kolejny wyjazd do Krakowa mial miejsce w lutym. Podczas tego pobytu w Muzeum Galicja wzieliśmy udział w warsztatach literackich oraz niezwykle ciekawie poprowadzonych i dynamicznych warsztatach tanecznych. Wieczorem byliśmy na rewelacyjnym spektaklu w Tatrze STU "Aj waj! czyli historie z cynamonem".

W marcu nasi reprezentanci Asia Jarosz i Miłosz Wojtaszek wzięli udział w konkursie recytatorskim twórczości poetki żydowskiej Zuzanny Ginczanki. Recytowali utwory "Poznanie" i "Kobieta". Miłoszowi udało się podbić serca jury i zajął III miejsce.


Kwiecień i maj to kolejne spotkania warsztatowe w krakowskim Muzeum Galicja. W kwietniu kaligrafia, pieśni ludowe i zwiedzanie Kazimierza.