KONKURS "KURIEREM PO EUROPIE"

15 XI 2011 - w tym dniu odbyła się w naszej szkole kolejna impreza wpisana w program działań w związku z polską prezydencją w UE - konkurs wiedzy o UE - turniej "Jeden z dziewięciu".
Brali w nim udział uczniowie z każdej klasy (jeden przedstawiciel), którzy odpowiadali na różnorodne pytania dotyczące wiedzy o państwach UE, funkcjonowaniu UE, szeroko pojętej integracji.
Wśród pytań znalazły się również te dotyczące polskiej prezydencji.
Do wielkiego finału zakwalifikowały się: Justyna Jabłońska ucz. kl. 3a, Agnieszka Jandura kl.1b i Magda Waniczek kl.3a. Zwyciężczynią turnieju została Justyna Jabłońska.16 XI 2011 - był dniem drugiego etapu konkursu, w którym uczniowie wszystkich klas prezentowali wylosowany kraj UE. I tak kl.1a - Włochy, 1b - Polska, 1c - Wielka Brytania, 2a - Francja 2b - Węgry, 2c - Hiszpania, 3a - Portugalia, 3b - Holandia, 3c - Rumunia.
Prezentacje klas były urozmaicone. Przez scenę przewinęły się sławne postacie, dowiedzieliśmy się o najważniejszych zabytkach, miejscach, które warto odwiedzić kulinariach.
Formy przekazu były różnorodne. Od mini konkursu wiedzy po oferty biur turystycznych.
Jury w składzie : p.Józef Kozielec, p.Ada Berszakiewicz, p.Natalia Parzygnat i przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Ola Chlipała oceniało prezentację wg. określonych wcześniej kryteriów.
A oto wyniki :
pierwsze miejsce - 3b,
drugie miejsce - 3a ,
trzecie miejsce - 3c,
wyróżnienia 1a ,2c.
Impreza, która odbywa się w naszej szkole cyklicznie i cieszy się dużą popularnością jest przygotowywana przez nauczyciela historii i wos p.B.Kunikowską -Urbaniak.
Więcej zdjęć w galerii!