Piłka nożna dziewcząt-  czemu NIE?!?!
JESTEŚMY WICEMISTRZYNIAMI!

            Nasze spotkanie z piłką nożną rozpoczęło się podczas turnieju Coca Cola Cup 2012. Zawody,w których wzięły udział 4 drużyny z: Maniów, Krościenka, Sromowiec Niżnych oraz Łapsz Niżnych odbyły się pomimo brzydkiej pogody na boisku szkolnym ORLIK w Maniowach. Patronem rozgrywek jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Szkolny Związek Sportowy.
            Był to też nasz awans. Po wygraniu meczu ze Sromowcami zdobyłyśmy przepustkę do zawodów rejonowych PIŁKA NOŻNA HALOWA DZIEWCZĄT. Zawody odbyły się 20.10.2011 w Maniowach. W rozgrywkach wzięło udział  5  drużyn w tym nasza ekipa w składzie: Izabela Rapacz - kapitan, Klaudia Markowicz- bramkarz, Małgorzata Plewa, Halina Sas, Justyna Bednarczyk, Ilona Bednarczyk, Plewa Ewa, Aneta Bednarczyk, Anna Waligóra.
            Mocna rywalizacja zawziętość i dążenie do sukcesu zaprocentowało! Zajęłyśmy II miejsce a tym samych awansowałyśmy do etapu powiatowego.
            Zawody powiatowe odbyły się 4.11.2011 w hali sportowej w Maniowach. W rozgrywkach wzięło udział 4 drużyny z : Raby Wyżnej, Krościenka, Chabówki, no i drużyna z Maniów. Nasze mecze to : 2 remisy, 1 wygrana co dawało nam taką samą ilość punktów co drużyna z Krościenka. O I miejscu zadecydowały rzuty karne. Na bramce stanęła Izabela Rapacz - zastąpiła kontuzjowaną Klaudie Markowicz - rewelacyjna obrona zagwarantowała nam wygraną i kolejny awans do zawodów rejonowych które odbędą się 18.11.2011 w Nowym Targu
Klasyfikacja końcowa zawodów powiatowych :

  1. Gimnazjum Maniowy
  2. Gimnazjum Krościenko
  3. Gimnazjum Raba Wyżna
  4. Gimnazjum Chabówka

            18.11.2011 o godz. 10 rozpoczął się półfinał wojewódzki w hali Gorce w Nowym Targu. Po męczących meczach wywalczyłyśmy sobie Wicemistrzostwo z czego jesteśmy dumne a ja GRATULUJE  dziewczętom chęci do walki ,rywalizacji fair play i  godnego reprezentowania gimnazjum. Po raz kolejny najlepszą zawodniczką turnieju została Izabela Rapacz.

                                                                                                               Opiekun
Adrianna Berszakiewicz

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć w galerii