TANECZNYM KROKIEM

8.03.2012 w Maniowach w hali sportowo - widowskowej  odbył się juz po raz VIII SZKOLNY TURNIEJ TAŃCA- "TANECZNYM KROKIEM". Gościnnie pojawila się gupra absolwentów, która to w zeszłym roku zdobyła Iwsze miejsce w naszym konkursie. Zespoł „Tymczasowy Brak Nazwy” wystąpił ponownie prezentując swój zwycięski układ.
 W tym roku w konkursie wzięło udział  6 grup tanecznych oraz jedna solistka Izabela Rapacz. Zaprezentowały dowolny układ taneczny do wybranej muzyki przygotowane pod kierunkiem pani Adrianny Berszakiewicz, nauczycielki wychowania fizycznego. Jury w składzie pan dyrektor MIKOŁAJ URBANIAK.  pani Małgorzata Kunstman, pani Denise Jonhson oraz absolwentka naszego gimnazjum Katarzyna Milaniak  kierowało się następującymi kryteriami: choreografia i technika, zgodność układu z muzyką, ogólny wyraz artystyczno – estetyczny, oryginalność, pomysłowość. Wyżej wymienione elementy oceniane były  w skali od 1-10.Każdy z jury wybrał swoją faforytkę, której to wręczył drobny upominek
  I miejsce - zdecydowanie najlepszy był – zespół ANOA COWBOYS
II miejsce  -zespół : WAR of the Worlds 
III miejsce -zespół: BLOW up,

I w tym roku dominował taniec nowoczesny, pojawiły się także akcenty muzyki poważnej,greckiej,latynowskiej . Wykonawcy jak najbardziej zasłużyli na liczne dowody uznania, bo byli doskonale przygotowani muzycznie, mieli trudne i widowiskowe układy taneczne, wspaniale oprawione barwnymi kostiumami. 
Najlepsze zespoły będą miały możliwość zaprezentowania się na  MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE TAŃCA, który odbędzie się 15.03.2012 w Szczawnicy w Gimnazjum im ks. prof. Józefa Tischnera.
Cele imprezy to: popularyzacja tańca jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego, wymiana doświadczeń i pomysłów oraz wyzwalanie w uczestnikach kreatywności.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy natomiast trzy najlepsze zespoły otrzymały nagrody rzeczowe. GRATULUJE!
A.Breszakiewicz

 

 

Więcej zdjęć w galerii