Siatkarsko najlepsze!

            19.11.2011 w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców z okazji Święta Niepodległości .DO rywalizacji przystąpiło 6 drużyn (3drużyny chłopców, 3druzyny dziewcząt)w tym nasza reprezentacja klasa sportowa –dziewczęta z klasy 3a. Po trudnym pierwszym secie dziewczęta zaczęły mocno walczyć co widoczne było w klasyfikacji końcowej:
1.Gminne Publiczne Gimnazjum w Maniowach
2. LO Krościenko
3. ZSZ i P Krościenko
Warto podkreślić iż nasze gimnazjalistki były najmłodsze w grupie a mimo to wytrwale walczyły.

            Kolejnym sukcesem siatkarskim okazał się Mikołajkowy Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt, którego organizatorem była Adrianna Berszakiewicz nauczyciel wychowania fizycznego w Maniowach. Turniej odbył się 13.12.2011 w hali sportowo rekreacyjnej w Maniowach pod patronatem dyrektora szkoły Mikołaja Urbaniaka. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn:

 1. Gimnazjum Maniowy
 2. Gimnazjum Szczawnica
 3. Gimnazjum Krościenko
 4. LO Krościenko I
 5. LO Krościenko II
 6. Zespół Szkół Zawodowych i Placówek  z Krościenka

Podczas losowania zespoły zostały przydzielone do dwóch grup z czego do półfinału awansowały dwa zepoły -  I, II miejsce z grupy. Dziewczęta z Maniów walczyły dzielnie wychodząc  z grupy na I- wszym miejscu. W finale spotkały się ponownie z zespołem LO Krościenko I – który to pokonały w grupie  - ale tym razem LO okazało się silniejsze i wygrały.
Klasyfikacja końcowa:

 1. LO Krościenko I
 2. Gimnazjum Maniowy
 3. LO Krościenko II
 4. Gimnazjum Szczawnica
 5. ZSZ i P Krościenko
 6. Gimnazjum Krościenko

      Naszym siatkarką gratulujemy ! Mogą być z siebie dumne bowiem dzielnie reprezentowały mury naszej szkoły.
      Dziękuję za pomoc w organizacji pani Anecie Markus , pani Ewie Wetuli, panu Zbyszkowi Jaworskiemu jak i też Radzie Rodziców, która zasponsorowała puchary. Dzięki przychylności wielu osób Turniej Piłki Siatkowej okazał się dobrym pomysłem i możliwością na siatkarskie spotkanie młodzieży, których siatkówka fascynuje.

                                                                                                    Adrianna Berszakiewicz

 

Więcej zdjęć w galerii